Тел./факс.:
+38 (099) 642-02-44
+38 (097) 229-51-82
Лазерне Сканування

Лазерне сканування



На сьогоднішній день, лазерне сканування є одним із найефективніших методів збору просторової інформації та ключовою технологією для фахівців у сфері геодезії, будівництва, архітектури, гірничої справи, картографії, криміналістики та ще десятка інших напрямків. Наша компанія спеціалізується на впровадженні рішень від італійської фірми Stonex та підготували для Вас короткий опис технології лазерного сканування.
В основі даного методу лежить використання стаціонарного або мобільного 3D сканера (наприклад Stonex X120GO ), який дозволяє швидко відзняти усю навколишню ситуацію (ландшафт, споруди, лінії електропередачі, дорогу та інші об’єкти), з високою деталізацією та отримати якісну Хмару точок для подальшого камерального опрацювання.
Хмара точок представляє собою мільйони точок, кожна з яких має свої просторові координати (XYZ) та колір (у випадку зйомки з фотографіями). Процес об’єднання різних Хмар точок в одну єдину Хмару називається зшивка. Також, під час цього процесу, може здійснюватися геодезична просторова прив’язка Хмари до певної Системи Координат (локальної або чітко визначеної, наприклад УСК2000, МСК, СК63, UTM).
Процес лазерного сканування має основні, визначені етапи, на відміну від камерального опрацювання, яке залежить від поставленої задачі (Технічного завдання).

До основних етапів лазерного сканування відноситься:

  • 1) Рекогностування – аналіз місця проведення лазерного сканування, планування розташування точок установки сканеру або складання маршруту/треку для мобільного сканування;

  • 2) Геодезична прив’язка – аналіз стану поточної геодезичної мережі або створення власних опорних пунктів (марок), для подальшої просторової прив’язки Хмари точок;

  • 3) Лазерне сканування – збір просторової інформації про об’єкт сканування, з високою деталізацією та фото;

  • 4) Опрацювання даних (зшивка даних) – об’єднання різних станцій установки сканера або мобільного треку в одну єдину Хмару точок з відповідною геодезичною прив’язкою (при необхідності). Зазвичай на даному етапі виконується «чистка» Хмари точок: видалення шумів, зайвих предметів, людей, авто, які захватив прилад;

  • 5) Камеральні роботи – опрацювання фінальної Хмари точок згідно з Технічним завданням або передача клієнту даних, для самостійного опрацювання.

Основні задачі та напрямки, в яких використовують лазерне сканування:

  • 1) Створення 3D моделей місцевості та споруд.

  • 2) Гірнича справа: визначення об’єму сипучих та твердих матеріалів.

  • 3) Зйомка тунелів та моделювання.

  • 4) Лісове господарство: визначення запасу деревини.

  • 5) Криміналістика: документування військових злочинів, місць злочину, ДТП.

  • 6) Археологія: створення цифрових моделей рельєфу.

  • 7) Дорожнє будівництво та проектування.

  • 8) Визначення фактичного об’єму ємностей та створення градуювальних таблиць.

Даний список далеко не повний, з кожним днем з’являються нові ідеї/задачі, які вирішують за допомогою технології лазерного сканування.
Якщо з’явились питання або ідеї, щодо застосування даної технології для Ваших задач – звертайтесь до нашої компанії за консультацією.


Новини
20 листопада 2019 р.
Інтернет магазин геодезичного обладнання STONEX пропонує найнижчі ціни на нівеліри до кінця року. У каталозі магазину ви зможете знайти оптичні та електронні нівеліри, які допоможуть швидко вирішити будь-яке завдання. Нівеліри широко використовуються в будівництві і дозволяють виміряти різницю висот за лічені хвилини. Встигніть замови......
Зворотний зв'язок